Etiketa: PC15467

LAPTOP LENOVO Y920-171KB INTEL CORE i7-7700HQ (SAAD1241)

 • 289,900Lekë

  369,900Lekë

  • Ex Tax:289,900Lekë
  • Kodi i produktit: PC15467
  • Sasia
  • Vlefshmëria: Në gjendje
  LAPTOP LENOVO NB IDEAPAD Y920-171KB INTEL CORE i7-7700HQ SAAD1241Fuqia ekstreme e përpunimitDëshironi të luani dhe transmetoni në të njëjtën kohë? Dhe doni të redaktoni videot dhe fotot tuaja të vepri..

  LAPTOP LENOVO NB IDEAPAD Y920-171KB INTEL CORE i7-7700HQ SAAD1241


  Fuqia ekstreme e përpunimit

  Dëshironi të luani dhe transmetoni në të njëjtën kohë? Dhe doni të redaktoni videot dhe fotot tuaja të veprimit? Ju kemi mbuluar me procesorin kryesor Intel® Core ™ i7 i cili përmban një frekuencë quad-core deri në 3.9GHz dhe deri në 8 MB memorie cache. Dhe është e shkyçur, kështu që ju mund të shtypni çdo performancë të fundit nga ajo me shtypjen e një butoni përmes OneKey ™ Turbo të Lenovo.Teknologjia grafike e nivelit tjetër

  NVIDIA® GeForce® GTX-1070, me 8 GB memorie DDR5, përfaqëson një hap masiv përpara në teknologjinë grafike, duke i dhënë PC tuaj fuqinë për të shfaqur në mënyrë të përsosur detajet e lojërave tuaja të preferuara. Ndërsa OneKey ™ Turbo i Legion Y920 ju jep lirinë për të rritur performancën grafike me një lëvizje të lehtë të një çelësi. Nga një fushë beteje e mbushur me qindra NPC për të jetuar beteja konkurruese 40-vs-40, ju mund t'i mbani normat e kornizës tuaj të butë për një dominim të pandërprerë të lojrave.


  Teknologji e butë e shfaqjes

  NVIDIA G-SYNC është një teknologji e re novatore e ekranit që sjell përvojën më të butë të lojërave ndonjëherë. Butësia revolucionare e G-SYNC arrihet duke sinkronizuar ritmet e rifreskimit të ekranit në GPU në fletoren tuaj të mundësuar nga GeForce GTX.


  Ruajtje super e shpejtë

  Legion Y920 vjen i pajisur me sistemin e ruajtjes PCIe SSD RAID 0. Projektuar për performancë dhe shpejtësi, Y920 ngarkon lojërat më shpejt, rrit shpejtësinë e transferimit të të dhënave dhe ngre kompjuterin tuaj më shpejt sesa format e tjera të ruajtjes së të dhënave. Ndal pritjen dhe fillo të luash.


  Kujtesë e bollshme

  Projektuar për laptopë që mund të mbingarkojnë, memorja DDR4 sjell një rritje të shpejtë dhe të besueshme të shpejtësisë në Legion Y920 të krijuar tashmë me ekspertizë. Kështu që merrni lojërat tuaja konkurruese në rrugë ndërsa shtyni shpejtësinë dhe performancën e sistemit tuaj në kufi pa u shqetësuar.


  Tastierë mekanike e ndriçuar me efekte ndriçimi të personalizuar

  Legion Y920 ka një tastierë ultra-reaguese mekanike me ndriçim RGB. Duke operuar me një kohë përgjigjeje kryesore 1ms, ai ka një mekanizëm me çelës çelës për përgjigje dhe saktësi të prekshme. Të jeni të sigurt, çdo goditje e tasteve do të realizohet aq shpejt sa reflekset tuaja. Përmban një hyrje maksimale anti-fantazmë prej 100 çelësash (më shumë se 3x hyrja maksimale e gjeneratës së mëparshme) dhe distanca e udhëtimit me çelësa 2.2 mm (12 përqind më shumë se gjenerata e mëparshme).

  Një mrekulli vizuale, tastiera përmban efekte të personalizueshme ndriçimi në secilin çelës individual për kontroll të paparë të ndriçimit. Vendosni çelësat tuaj WASD për të ndriçuar një ngjyrë të kuqe të ndezur, rregulloni prekjen tuaj në një të verdhë të mprehtë dhe mbajeni shiritin tuaj të nxehtë të theksuar në të gjelbër për një konfigurim të efektshëm dhe të pastër. Për më tepër, tastiera e Legion Y920 trullos me efekte ndriçimi pulsues, të ngjashëm me valë - për ta bërë litarin të plotësojë çdo dhomë në të cilën luani.


  Audio zhytëse

  Kënaquni me lulëzimin e basit dhe tingullin e pastër kristal për filma dhe lojëra, si me Subwoofer 3W Bass dhe Altoparlantët JBL 2 x 2W të Y920 - me Dolby® Home Theater®, për ta bërë argëtimin të gjallërohet me të vërtetë.


  Lenovo Nerve Center me overclocking

  Dëshironi të monitoroni mbingarkesën e CPU dhe GPU? Apo krijoni kontrolle makro të personalizuara me çelësat e Y920? Hyni në Lenovo ™ Nerve Center për të personalizuar dhe kalibruar litarin tuaj të lojërave nga brenda dhe për të vazhduar të luani me stil.


  Certifikuar nga Oculus

  Duke tundur grafikë jashtëzakonisht të fuqishme, Legion Y920 jo vetëm që ju lejon të luani tituj AAA me rezolucion të lartë, por ju lejon të futeni në një botë virtuale nëse keni Oculus Rift. Lidhuni në kufje dhe futuni në lojën tuaj të preferuar, shikoni një film VR, hidhuni në një destinacion në anën tjetër të botës, ose thjesht kaloni kohë duke luajtur me miqtë. I gatshëm për VR, Legion Y920 mund të ofrojë një përvojë virtuale vërtet tërheqëse.


  Qendër Argëtimi Lenovo

  Në dispozicion përmes Lenovo App Explorer, Lenovo Entertainment Hub jep mijëra video lojëra nga studiot më të njohura të disponueshme për lojë. Me Lenovo Entertainment Hub, përdoruesit mund të:

  • Bleni dhe luaj titujt më të fundit të lojërave
  • Shikoni një film ose shfaqje televizive të gatshme për VR në ekranin e tyre personal të montuar në kokë (HMD) të zgjedhjes së tyre
  • Rritni bibliotekën e tyre të lojërave në VR


  Skeda Teknike
  BATERIA 6 CELLS
  HDD 1 TB
  KARTE GRAFIKE NVIDIA GEFORCE GTX 1070
  NGJYRA E ZEZE
  PROCESORI INTEL CORE i7-7700HQ
  RAM 16 GB DDR4
  SSD 128 GB
  WEB CAMER PO
  MADHESIA E EKRANIT 17.3 INCH
  GARANCIA 24 MUAJ

  Shkruaj një rishikim

  Ju lutem identifikohuni ose regjistrohuni për të rishikuar