Etiketa: PC7718

LAPTOP ASUS F552LD-SX221H (i7)

 • 69,900Lekë

  94,900Lekë

  • Ex Tax:69,900Lekë
  • Kodi i produktit: PC7718
  • Sasia
  • Vlefshmëria: Në gjendje
  Një "mjet" i besueshëm dhe i dobishëm në çdo aspekt të jetës së përditshme të përdoruesit kërkues, Asus F552LD-SX221H është një kompjuter portativ që falë karakteristikave të tij të përsosura teknike,..
  Një "mjet" i besueshëm dhe i dobishëm në çdo aspekt të jetës së përditshme të përdoruesit kërkues, Asus F552LD-SX221H është një kompjuter portativ që falë karakteristikave të tij të përsosura teknike, do të plotësojë të gjitha nevojat tuaja.

  Me një procesor dual-core Intel Core i7, 4 GB RAM DDR3, hard disk 500 GB dhe kartë grafike të integruar, po flasim për një makinë gjithëpërfshirëse, e aftë të jetë një zgjidhje plotësisht e besueshme për shtëpinë ose zyrën, madje edhe në rastet kur kërkesat do të rriten. Ekrani 15,6" është shumë i ndritshëm dhe ka aftësinë për të dhënë ngjyra me besnikëri mbresëlënëse, ndërsa edhe nëse rezulton pak për shijet tuaja, falë portës HDMI do të lidhni laptopin tuaj dhe madje edhe me një TV!

  Procesori: Intel Core i7-4500U
  I fuqishëm dhe i besueshëm, Intel Core i7-4500U që fshihet brenda laptopit Asus do të ekzekutojë edhe aplikacionet më të kërkuara, duke ju dhënë fuqinë që po kërkoni. Me dy bërthama në 1.80 GHz, është procesori që do të mbështesë sistemin tuaj.

  RAM: 4 GB

  4 GB RAM është e mjaftueshme për të kënaqur ju. Mund të përdorni programe paralele, të keni të hapur shfletues të shumë dritareve dhe skedave dhe përgjithësisht të "luani" me sistemin tuaj pa ndonjë problem fare!

  Karta grafike: Intel HD Graphics 4400
  Grafika e sistemit sigurohet nga çipi i integruar Intel HD Graphics 4400. Ai përdor RAM-in e kompjuterit dhe herë pas here e përdor atë për një efikasitet të lartë.

  Hard Disk: 500 GB HDD
  Për ruajtjen e të dhënave tuaja ekziston një hard disk 500 GB në 5400 rpm që do të përshtatet çfarëdo që ju dëshironi : lojëra, multimedia, dosje, skedarë, aplikacione, gjithçka!

  Ekrani LED 15,6 ", me një raport pamje 16: 9 dhe një rezolucion prej 1366 x 768 piksel, prodhon një imazh me shkëlqim të lartë dhe ngjyra të gjalla. Do t'ju përshtatet fare mirë, duke mbuluar edhe më shumë me kërkesat tuaja.

  Operimi: Windows 8.1
  Asus F552LD-SX221H është i pajisur me një nga sistemet operative më të njohura në tregun botëror, dhe me të drejtë. Ka aplikacione të shumta për lehtësinë tuaj dhe është një zgjidhje ideale si për fillestarët ashtu edhe për përdoruesit me përvojë.

   Ka porta USB 3.0 dhe Ethernet, mbështet rrjetet Wi-Fi dhe protokollin Bluetooth 4.0. Gjithashtu ka dalje HDMI për monitorë të shumtë, lidhje me TV dhe projektorë.

  Skeda Teknike
  BATERIA 4 CELLS
  HDD 500 GB
  KARTE GRAFIKE NVIDIA GEFORCE GT 820M
  NGJYRA E ZEZE
  PROCESORI INTEL CORE Ii7-4500U
  RAM 4 GB DDR4
  SSD JO
  WEB CAMER PO
  MADHESIA E EKRANIT 15.6 INCH
  GARANCIA 12 MUAJ

  Shkruaj një rishikim

  Ju lutem identifikohuni ose regjistrohuni për të rishikuar