Etiketa: PC11790

LAPTOP ASUS X556UA-XO607T (i5)

 • 62,900Lekë

  74,900Lekë

  • Ex Tax:62,900Lekë
  • Kodi i produktit: PC11790
  • Sasia
  • Vlefshmëria: Në gjendje
  Seritë X AsusNgjyrat shprehëse.  Projektuar për informatikë dhe aktivitete argëtuese të përditshme, seria e hijshme ASUS X përmban një shasi me një fund metalik të lëmuar.Bateri polimeri &nb..
  Seritë X Asus
  Ngjyrat shprehëse.  Projektuar për informatikë dhe aktivitete argëtuese të përditshme, seria e hijshme ASUS X përmban një shasi me një fund metalik të lëmuar.

  Bateri polimeri  
  Laptopët ASUS Series kanë një bateri litium polimer që siguron një cikël jetësor të barabartë me 2.5 herë sesa jeta  e baterive standarde të joneve litium. Plus, një bateri litium polimer ruan deri në 80% të kapacitetit të saj origjinal të karikimit edhe pas qindra cikleve, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për degradimin e performancës. Falë një kombinimi të zgjuar të pajisjeve dhe softuerëve të optimizimit, bateria përmbahet në standardet më të larta të sigurisë dhe ofron një performancë optimale të karikimit.

  Lidhje më të shpejta dhe më të lehta me USB Type-C
  Seria Asus X ofron një gamë të gjerë opsionesh të lidhjes duke përfshirë USB 3.0 Type-C, HDMI dhe VGA, një lexues kartash 3-në-1 SD / SDHC / SDXC, për të siguruar pajtueshmëri me pajisje dhe pajisje të ndryshme. Porta e kthyeshme USB Type C siguron lidhje të saktë në të gjitha kushtet. USB Type-C lejon transmetimin e të dhënave me shpejtësi deri në 5Gbit / s, gati 10 herë më shumë se USB 2.0.

  Tastierë ergonomike. Tipografia tani është më komode se kurrë me një tastierë me madhësi të plotë. 

  Gjest intuitiv i zgjuar
  Asus Smart Gesture përdor një kombinim inteligjent të pajisjes dhe softuerit të optimizimit për t'ju dhënë të dhëna të sakta. Stilet e sofistikuara të hyrjes karakteristike të telefonave inteligjentë përfshijnë një prekje mjaft të ndjeshme që lejon zmadhimin ose zvogëlimin e majë ose lëvizjen nëpër imazhe dhe faqe në internet.

  Touchpad më i madh dhe më i zgjuar Tastiera me prekje 106 x 74 mm e integruar në Serinë X integron njohjen e kontaktit aksidental të pëllëmbës së dorës që shmang hyrjet e pasakta ose të paqëllimta.

  Qëndron i freskët edhe pas orëve të përdorimit
  Asus IceCool zgjidh problemet e mbinxehjes duke parandaluar grumbullimin e nxehtësisë nën pjesën e pëllëmbës. Kjo e mban sipërfaqen e pjesës së pëllëmbës midis 28 ° C deri 35 ° C, dukshëm më e ulët se temperatura e trupit. Kjo paraqitje e brendshme drejton nxehtësinë larg jush dhe siguron kushte absolutisht të rehatshme edhe pas shumë orësh përdorimi.

  Procesori: Procesori Intel Core i5 6200U
  Kujtesa: DDR3L 1600 MHz SDRAM
  Ekrani: 15,6 "16: 9 HD (1366x768) / HD i plotë (1920x1080)
  Kamera: Kamera në internet VGA
  Bateria: dy qeliza
  Përmasat 38.2 x 25.8 x 2.55 cm (WxDxH)
  Pesha 2.3 kg (me bateri)
  Shpejtësia e procesorit 2.5 GHz
  Numri i përpunuesve 2
  Madhësia RAM 4 GB
  Lloji i kujtesës kompjuterike DDR4 SDRAM
  Kujtesa maksimale e mbështetur 12 GB
  Ora e kujtesës 1600 MHz
  Madhësia e diskut të ngurtë 500 GB
  Përshkrimi HDD i diskut
  Bashkëpunuesi grafik Intel
  Lloji pa tel 802.11n, 802.11b, 802.11g
  Numri i Portave USB 2.0:  x1
  Numri i portave USB 3.0: x2
  Numri i portave HDMI: x1
  Lloji i pajisjes optike S-Multi DL
  Sistemi operativ Windows 10

  Skeda Teknike
  BATERIA 2 CELLS
  HDD 500 GB
  KARTE GRAFIKE INTEL HD GRAPHICS 520
  NGJYRA E ZEZE
  PROCESORI INTEL CORE i5-6200U
  RAM 4 GB DDR4
  SSD JO
  WEB CAMER PO
  MADHESIA E EKRANIT 15.6 INCH
  GARANCIA 12 MUAJ

  Shkruaj një rishikim

  Ju lutem identifikohuni ose regjistrohuni për të rishikuar