Etiketa: TV17013

TELEVIZOR LG 55'' 55BX6 OLED 4K UHD SMART

 • 164,900Lekë

  222,990Lekë

  • Ex Tax:164,900Lekë
  • Kodi i produktit: TV17013
  • Sasia
  • Vlefshmëria: Në gjendje
  TV OLED LG 55BX6 4K UHD SMARTEkrani 4K OLEDS Madhësia e ekranit 55''Rezolucioni 3840 x 2160Procesori Master α7 Gen3 4KAUDIO 40W (WF: 20W, 10W për kanal) Në kontrast me teknologjinë LED TV që..
  TV OLED LG 55BX6 4K UHD SMART
  Ekrani 4K OLEDS
  Madhësia e ekranit
  55''
  Rezolucioni 3840 x 2160
  Procesori Master α7 Gen3 4K
  AUDIO 40W (WF: 20W, 10W për kanal) 
  Në kontrast me teknologjinë LED TV që përdor dritat e pasme, ekranet LG OLED paketojnë piksela VET-LIT që do të thotë se ata punojnë në mënyrë të pavarur për të lëshuar dritën e tyre. Kjo lejon nivele perfekte të zezë, ngjyra të jashtëzakonshme, kontraste të pafund dhe detaje më të mprehta të cilat në fund të fundit zbulojnë të gjitha detajet në skena më të errëta.

  Miliona grimca të vogla shumëngjyrëshe në hapësirë
  Përvoja më inovative televizive
  Procesori inteligjent α7 Gen3 i fuqishëm ofron një përvojë spektakolare shikimi dhe tingulli duke përmirësuar burimet e fotos dhe zërit. Nga çfarëdo burimi  dhe optimizojeni atë për kënaqësinë tuaj të shikimit.

  TV bën një hap përpara
  Transformoni televizorin tuaj në një qendër qendrore me inteligjencën inteligjente ThinQ. LG ThinQ lejon komandimin dhe kontrollimin e thjeshtë të ekosistemit tuaj Home IoT me njohjen natyrore të zërit. Gjithashtu, me ndihmësin e Google Assistant dhe Amazon Alexa, LG OLED TV e bën jetën shumë më të përshtatshme.

  Pikselët VETF-LIT e bëjnë çdo skenë të ndihet reale

  Dolby Vision IQ & Dolby Atmos
  Shikoni filma siç duhet të jenë - absolutisht të lë pa frymë. Me Dolby Vision IQ, shkëlqimi i ekranit, ngjyra dhe kontrasti rregullohen në mënyrë inteligjente për përmbajtjen dhe kushtet e ndriçimit. Dolby Atmos jep tingull  gjithëpërfshirës për t'ju bërë të ndiheni sikur jeni aty brenda veprimit.


  Përveç ngjyrave te zeza të thella, TV OLED LG tani shfaq mënyrën krejt të re FILMMAKER MODE. Kjo mënyrë pamundëson efekte si zbutja e lëvizjes, mprehja e imazhit dhe ruan vizionin origjinal të regjisorit. Aktivizohet lehtësisht përmes menusë së TV-së, ose duke përdorur telekomandën inteligjente të zërit të integruar LG. Ne jemi krenar që drejtorët kryesorë e mbështesin këtë tipar.

  Platforma inteligjente LG webOS: përmbajtja juaj e preferuar të gjitha në një vend
  Shijoni të gjithë përmbajtjen tuaj të preferuar nga BBC iPlayer, Netflix, Disney +, Apple TV + dhe Kanalet LG dhe më shumë. Filmat, shfaqjet televizive dhe dokumentarët më të fundit gjithashtu mund të arrihen përmes komandës zanore.

  Luaj çdo lojë në standardet më të larta
  Si televizorët e parë që ofrojnë mbështetje të përputhshme NVIDIA G-SYNC në industri, LG OLED është zgjidhja përfundimtare për konfigurimin tuaj të lojërave. Të gjitha lojërat tuaja në PC do të jenë më të qarta dhe të qetë me më pak belbëzim, vonesë dhe dridhje. Qëndroni në anën fituese me TV-në më të mirë për lojëra.

  Dolby Atmos 
  Po
  LG ThinQ AI Po
   Njohja inteligjente e zërit Po
  Fjalimi në tekst Po
   Kërkimi zanor i LG Po
  Asistenti i Google PoAmazon Alexa Po
  Lidhshmëria e telefonit celular Po 
  Teknologjia më inovative në TV

  Skeda Teknike
  MADHESIA E EKRANIT 55
  GARANCIA 24 MUAJ

  Shkruaj një rishikim

  Ju lutem identifikohuni ose regjistrohuni për të rishikuar